گروه های پژوهشی

حسین اسفندیار

۱- چهارشنبه دودیِ ری؛

طبق اعلام سازمان نظارت‌و‌پایش محیط‌زیست استانِ تهران، آلوده‌ترین منطقه‌ی استان تهران از نظر میزان غلظت کل آلاینده‌ها در روز چهار‌شنبه (۲ دی ۱۳۹۴) ناحیه شهر‌ری (با شاخص ۱۶۳) بوده است (یعنی حتی آلوده‌تر از سایر نواحی شهریِ تهران) ]۱[.

۲- دوِ دِیِ دودی!؛

بر اساس نمودار پایین، روز چهار‌شنبه (۲ دی ۱۳۹۴) نسبت به روز ماقبل خود (در همه‌ی شاخص‌های غلظت آلاینده‌ها) وضعیت بدتری داشته است ]۲[.

۳- تعطیلی مانعِ کسب است؛

بعد از شروع موج تعطیلی مدارس تهران به علت آلودگی هوا در روزهای واپسین آذر و آغازین دی ماه، تنها روز غیر‌تعطیل مدارس، روز چهار‌شنبه (۲ دی ۱۳۹۴) بوده است.

۴- کارناولِ مرگ؛

ریاست‌جمهور و هیئت دولتِ یازدهم، مورخ چهار‌شنبه، ۲ دی ۱۳۹۴ (آلوده‌ترین روز)، در شهر‌ری (آلوده‌ترین ناحیه) و بدون تعطیلیِ (رسمیِ!!!) مدارس، کارناوال و میتینگ برگزار نمودند! (همین‌قدر می‌توان گفت که دانش‌آموزان دیروز خانه نبودند، به استقبال رفتن یا در کلاس ماندن چندان توفیری در تنفس عناصر جدول مندلیف ندارد، دارد؟!)

۵- هت‌تریک؛

تدبیرِ "ماکیاولی"، امیدِ "دودی" و "ابتکار"اتِ خواهر مری!.

- [۱] ؛ http://www.iribnews.ir/NewsBody.aspx?ID=۱۰۶۲۸۹/

- [۲] ؛ http://air.tehran.ir/

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328