عنوان: سازمان صنایع خلاق: درآمدی ساختاری
نویسندگان: دکتر مهدی محمدی(عضو هیئت علمی پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت)، دکتر پرویز حاجی زاده، سیدیوسف کمالیان مهریزی(پژوهشگر پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت)

پژوهشکدۀ سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، متکی به نیروی انسانی متعهد و جوان در جهت کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است. این پژوهشکده با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله و با التزام به مبانی حکمی، ارزش های انقلاب اسلامی، اخلاق اسلامی و پایبندی به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعۀ دانش خط مشیگذاری اسلامی- ایرانی در حوزه های گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علم و فناوری را سرلوحه خویش قرار داده است و در این راستا، تألیف، تدوین و ترجمۀ متونی که اهداف کلان پژوهشکده را در حوزههای فوق الذکر محقق می سازد، در دستور کار خود قرار داده است. بر همین اساس، معاونت علمی پژوهشکدۀ سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، با نظر داشت مأموریت پیشگفته و در راستای چشم انداز «مرجع معتمَد کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران »، خود را ملزم به رویکرد محققانه و نه صِرف علمی در عرصۀ سیاست پژوهی دانسته و سعی بر آن دارد که دغدغه ی حل مسائل عمومی نظام جمهوری اسلامی ایران، در تمامی آثار مطبوع پژوهشکده جاری و ساری باشد.

ایدۀ اثر حاضر (سازمان صنایع خلاق: درآمدی ساختاری) در بستر فهم ضعف ساختاری در بهره مندی از ظرفیت غنی صنایع خلاق جمهوری اسلامی ایران در پژوهشکده شکل گرفته و با تلاش گروه فرهنگی پژوهشکده به منصۀ ظهور رسیده است. این اثر، علاوه بر استفاده از تجارب سازمانهای بین المللی در خط مشیگذاری و فعالیت در صنایع خلاق، با مراجعه به خبرگان و مطالعۀ سازمانهای متولی صنایع خلاق در کشور، به دنبال ارائهی الگویی برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت صنایع خلاق در کشور است.
کتاب حاضر با نگاهی نظام مند و البته مسأله محور به صنایع خلاق نگریسته و الگوی نهایی خود را در بستر منظومۀ ارزش صنایع خلاق و نظام های: خط مشی، قوانین، مدیریتی و نهادی، زیرساخت ها، جذب، استعدادیابی و رشد منابع انسانی، حمایت و پرورش ایده و خلاقیت، آموزش و پژوهش، تأمین و مدیریت محتوا، تجاری سازی، سرمایه گذاری و تأمین مالی، تولید، مدیریت بازار، نتایج، پیامدها و الگوسازی ارائه کرده است. امید است تلاش نگارندگان جناب آقای دکتر مهدی محمدی، عضو هیئت علمی پژوهشکده سیاستپژوهی و مطالعات راهبردی حکمت و جناب آقای دکتر پرویز حاجی زاده و سید یوسف کمالیان مهریزی، پژوهشگران پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت مثمر ثمر واقع شده و شاهد تقویت صنایع خلاق به عنوان ابزاری برای کارآمدسازی بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی ایران و جذابیت آن در سطح ملی و بین المللی باشیم.

دانلود مقدمه کتاب

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328