نویسنده: رضا عزیزی، عضو هیئت علمی و مسوول کارگروه تحولات سیاسی پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم در ربع اول سال 1396 و انتخاب دوباره حسن روحانی به ریاست جمهوری اسامی ایران و فاصله کوتاه این انتخاب تا وقوع اعتراضات و بعد اغتشاشات و عدم حمایت اپوزسیون و اصلاحطلبان داخلی از قرار گرفتن در پشت سر آن، سئوالاتی پیش می آید که اذهان را به سمت یک معما سوق می دهد. معما در شرایطی به وجود می آید که عدم قطعیت وجود دارد. سئوال اصلی این است که چرا جنس این اعتراضات و بعد اغتشاشات در سال 1396 با رخدادهای مشابه در سال 1378 و 1388 متفاوت است و با ویژگی هایی مانند «نداشتن مطالبه مشخص» ، «شروع حرکت از پیرامون به مرکز » و به ویژه «رهبری نشده در آغاز » شناخته میشود؟! و چرا این اغتشاشات ثانویه به گستردگی اغتشاشات 1378 و 1388 نبود؟! این همان معمایی است که در این گزارش در قالب چیستی و چرایی آشوب 1396 به دنبال پاسخ آن هستیم.

دانلود مقدمه و چکیده

برای تهیه این گزارش راهبردی با شماره پژوهشکده حکمت ( 66974328 ) تماس بگیرید

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328