بررسی وضع موجود نظام دارویی ایران

نشست دوم از سلسله جلسات «مدرسه حکمرانی سلامت» با موضوع «بررسی وضع موجود نظام دارویی ایران» با حضور دکتر حسام‌الدین شریف‌نیا، عضو هیئت علمی دانشگاه و عضو هیئت مدیره انجمن علمی مدیریت و اقتصاد داروی ایران در پژوهشکده‌ی حکمت برگزار شد. در این جلسه به موضوعاتی از جمله میزان مصرف دارو در ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان، سهم بخش دارو از مخارج سلامت در ایران و جهان و مشکلات صنعت دارو از جمله مشکل نقدینگی، قیمت‌گذاری، دسترسی و ... پرداخته شد. در انتها با پرسش و پاسخ حاضرین جلسه به پایان رسید امّا به دلیل محدودیت زمان تصمیم بر این شد تا این مباحث در جلسات دیگری پیگیری شوند.

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328