Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 5388 bytes written, possibly out of free disk space in /home4/hekmatac/public_html/new/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 440
Content Category 4

جهان

شماره نوزدهم دوماهنامه حکمتانه با موضوعات زیر منتشر شد:

 • سیاست گذاری مواد مخدر و اتخاذ رویکرد اجتماعی
 • ناکارآمدی پایان نامه های مرتبط با سازمان صدا و سیما
 • «نظام تولید متن » و «مدیری تصنعتی »، گمشدگان صنعت انیمیشن ایران
 • حذف مدارس سمپاد؛ سیاستی به مثابه ی پرورش یا زمینه ی تنزل
 • نهادها و سیاست گذاری آموزش عالی
 • نتیجه شتاب زدگی و جوگیر شدن در سیاست گذاری
 • ناترازی بانک ها: چه گذشت؛ چه باید کرد

برای دانلود آن روی لینک زیر کلیک کنید

شماره نوزدهم دوماهنامه حکمتانه

فرا رسیدن سال نو همیشه نوید بخش افکار نو ، کردار نو و تصمیم های نو برای آینده است. آینده ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.  خدایای رحمان نوید میلاد سال نو را بر دوش نسیم بهاری گذاشت تا این امانت سبز را به رسم آغاز به خالق سپارد. حلول سال نو و تولد دوباره طبیعت ، عید فرخنده و کهن نوروز باستانی را که یادگار نیاکان و پیام آور دوستی ، عشق و محبت ، با لطافت گیاه و خرمی طبیعت ، و تحول به مراحل نیکوتر و برتر است. از خداوند منان در این سال عاقبت بخیری را آرزومندیم.

شماره هجدهم دوماهنامه حکمتانه با موضوعات زیر منتشر شد:

 • تحلیل مقایسه ای سیاست های صنایع فرهنگی ایالات متحده آمریکا و کره جنوبی
 • مدلی برای پیش بینی درگیری ها و ائتلاف های منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا
 • بررسی سیاست اسلامی سازی/شدن دانشگاه ها در ایران: نقدی بر سند دانشگاه اسلامی(بخش دوم)
 • آموزش و پرورش و مسئله تمرکز
 • شرایط امروز اقتصادی و فرصت هایی برای گردشگری
 • شفاف کردن شفافیت
 • «باید »هایی که در شبکه پخش خانگی کشور نداریم
 • اهمیت ابزارهای تنظیم گری اقتصادی در مدیریت شرایط بحرانی کشور

برای دانلود آن روی لینک زیر کلیک کنید

شماره هجدهم دوماهنامه حکمتانه

عنوان: سازمان صنایع خلاق: درآمدی ساختاری
نویسندگان: دکتر مهدی محمدی(عضو هیئت علمی پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت)، دکتر پرویز حاجی زاده، سیدیوسف کمالیان مهریزی(پژوهشگر پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت)

پژوهشکدۀ سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، متکی به نیروی انسانی متعهد و جوان در جهت کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است. این پژوهشکده با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله و با التزام به مبانی حکمی، ارزش های انقلاب اسلامی، اخلاق اسلامی و پایبندی به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعۀ دانش خط مشیگذاری اسلامی- ایرانی در حوزه های گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علم و فناوری را سرلوحه خویش قرار داده است و در این راستا، تألیف، تدوین و ترجمۀ متونی که اهداف کلان پژوهشکده را در حوزههای فوق الذکر محقق می سازد، در دستور کار خود قرار داده است. بر همین اساس، معاونت علمی پژوهشکدۀ سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، با نظر داشت مأموریت پیشگفته و در راستای چشم انداز «مرجع معتمَد کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران »، خود را ملزم به رویکرد محققانه و نه صِرف علمی در عرصۀ سیاست پژوهی دانسته و سعی بر آن دارد که دغدغه ی حل مسائل عمومی نظام جمهوری اسلامی ایران، در تمامی آثار مطبوع پژوهشکده جاری و ساری باشد.

ایدۀ اثر حاضر (سازمان صنایع خلاق: درآمدی ساختاری) در بستر فهم ضعف ساختاری در بهره مندی از ظرفیت غنی صنایع خلاق جمهوری اسلامی ایران در پژوهشکده شکل گرفته و با تلاش گروه فرهنگی پژوهشکده به منصۀ ظهور رسیده است. این اثر، علاوه بر استفاده از تجارب سازمانهای بین المللی در خط مشیگذاری و فعالیت در صنایع خلاق، با مراجعه به خبرگان و مطالعۀ سازمانهای متولی صنایع خلاق در کشور، به دنبال ارائهی الگویی برای بهره برداری حداکثری از ظرفیت صنایع خلاق در کشور است.
کتاب حاضر با نگاهی نظام مند و البته مسأله محور به صنایع خلاق نگریسته و الگوی نهایی خود را در بستر منظومۀ ارزش صنایع خلاق و نظام های: خط مشی، قوانین، مدیریتی و نهادی، زیرساخت ها، جذب، استعدادیابی و رشد منابع انسانی، حمایت و پرورش ایده و خلاقیت، آموزش و پژوهش، تأمین و مدیریت محتوا، تجاری سازی، سرمایه گذاری و تأمین مالی، تولید، مدیریت بازار، نتایج، پیامدها و الگوسازی ارائه کرده است. امید است تلاش نگارندگان جناب آقای دکتر مهدی محمدی، عضو هیئت علمی پژوهشکده سیاستپژوهی و مطالعات راهبردی حکمت و جناب آقای دکتر پرویز حاجی زاده و سید یوسف کمالیان مهریزی، پژوهشگران پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت مثمر ثمر واقع شده و شاهد تقویت صنایع خلاق به عنوان ابزاری برای کارآمدسازی بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی ایران و جذابیت آن در سطح ملی و بین المللی باشیم.

دانلود مقدمه کتاب

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328