اولین نشست از سلسله نشست­های  تحلیل و ارائه تجارب حکمرانی و سیاستگذاری حوزه آموزش و پرروش، با حضور مهندس محمود فرشیدی وزیر اسبق آموزش و پرورش و دبیر کل کانون تربیت اسلامی و جمعی از کارشناسان، پژوهشگران، دانشجویان، علاقمندان و دغدغه­مندان این حوزه (از مراکز علمی و دانشگاهی مانند دانشگاه تهران، تربیت مدرس، علامه طباطبائی، امام صادق (ع)، خوارزمی، شهید بهشتی و صنعتی امیرکبیر، وزارت آموزش و پرورش و شورای عالی انقلاب فرهنگی و ...)، روز چهارشنبه 24 مردادماه 1397، از ساعت 15 الی 17:30 در پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه آقایان دکتر مهدی شاملی (ریاست پژوهشکده) و صالح رشید حاجی خواجه لو (مدیر گروه علم و فناوری) ضمن خوشامدگویی، بصورت مختصر به بیان ضرورت و اهداف برگزاری چنین نشست­هایی اشاره کرده و بر لزوم تحلیل، نقد و مستندسازی تجارب سیاستی مسئولان در دولت­ها و حوزه­های مختلف را خاطرنشان کردند. سپس، نشست با دبیری آقای دکتر هادی مصدق در دو بخش برگزار گردید. در بخش اول نشست که حدود یک ساعت به آن اختصاص داده شده بود، مهندس فرشیدی به بیان نظرات و تجربیات خود در خصوص اصول مهم سیاستگذاری و حکمرانی آموزش و پرورش کشور در سطوح کلان، شرایط، مشکلات، چالش­ها و فشارهای سیاسی و غیره پرداختند. در بخش دوم نشست نیز که حدود 1:30 ساعت به آن اختصاص یافته بود، شرکت­کنندگان با طرح سؤالات و پرسش­های خود و پاسخگویی مهندس فرشیدی، تجارب سیاستی کلان و موردی این حوزه (از جمله؛ فرایند تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و موانع اجراسازی آن، تغییر نظام آموزش از 5-4-3 به 6-3-3، الگوی مطلوب مدارس اسلامی، بحران بازنشستگی معلمان و غیره) در دوران وزارت ایشان مورد بحث و تحلیل قرار گرفت.

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328