انتشارات

شفافیت و سامانه ها : تحلیل و بررسی وضع موجود سامانه های اطلاعات اقتصادی

نویسندگان حسین اسفندیار، سیدمحمدصالح نجفی فراشاه

لازمه یک تصمیم گیری مناسب در هر سطحی، داشتن اطلاعات صحیح و به هنگام در خصوص آن موضوع است. حال اگر موضوع مورد تصمیم در سطوح کلان اقتصادی یک جامعه باشد این اهمیت صدچندان می شود. به همین دلیل سامانه های شفافیت اطلاعات اقتصادی به عنوان ابزاری برای دسترسی به داده هایی که به هر نحوی با موضوعات اقتصادی مرتبط می شود مورد امعان نظر کارشناسان قرار گرفته است. سامانه های شفافیت اطلاعات اقتصادی در سطح حاکمیت و اداره امور جامعه، در دنیای کنونی، در حوزه های مهمی مانند: جریان اطلاعات هویتی افراد، اسناد و مجوزها، جریان منابع مالی و در نهایت جریان کالا و خدمات مورد توجه قرار می گیرد. در کشور ما نیز، اقدام به طراحی و پیاده سازی برخی از سامانه ها در جهت ارتقاء شفافیت اطلاعات اقتصادی و تنظیم گری سیاستهای کلان اقتصادی آغاز شده است. به دنبال آنیم تا بابیان تعریف صحیح و اصولی از سامانه» قدمی در راه ایجاد «شفافیت» برداریم و حوزه تنظیم گری و سیاست گذاری را از منافع آن بهره مند کنیم.

دانلود فهرست کتاب شفافیت و سامانه ها (تحلیل و بررسی وضع موجود سامانه های اطلاعات اقتصادی)

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328