انتشارات

پژوهشکدۀ سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، متکی به نیروی انسانی متعهد و جوان در جهت کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است. این پژوهشکده با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله و با التزام به مبانی حِکمی، ارزشهای انقلاب اسلامی، اخلاق اسلامی و پایبندی به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعۀ دانش خط مشی گذاری اسلامی- ایرانی در حوزه های گوناگون اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و علم و فناوری را سرلوحه خویش قرار داده است و در این راستا، تألیف، تدوین و ترجمۀ متونی که اهداف کلان پژوهشکده را در حوزه های فوق الذکر محقق می سازد، در دستور کار خود قرار داده است.

بر همین اساس، معاونت علمی پژوهشکدۀ سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، با نظرداشت مأموریت پیش گفته و در راستای چشم انداز «مرجع معتمَد کار آمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران»، خود را ملزم به رویکرد محققانه و نه صِرف علمی در عرصۀ سیاست پژوهی دانسته و سعی بر آن دارد که دغدغه ی حل مسائل عمومی نظام جمهوری اسلامی ایران، در تمامی آثار مطبوع پژوهشکده جاری و ساری باشد.

اثر حاضر (جهان در پنجاه سال آینده: تأملی بر نگاشت تجاری قدرت ها) در بستر فهم اهمیت آینده نگری در مواجهه با مسایل آینده و تلازم نگاه آینده پژوهانه با سیاست پژوهی و با تلاش اندیشگاه تدبیر فردا وابسته به بنیاد توسعه فردا در جهت ارائۀ تصویری آینده نگرانه از آرایش تجاری جهان تدوین شده است. تصویری که برآمده از نگاه صاحب نظران و متفکران داخلی در تناظر با کلان روندهای تجاری جهان شکل گرفته و روایتی بومی و درون زا از افق 50 سال آینده جهان ارائه می دهد.

کتاب حاضر با تمرکز بر حوزۀ اقتصاد و تجارت و با نگاهی آینده نگرانه، مزیت ها و محدودیت های قلمروها، کشورهای گوناگون و ائتلاف های جهانی را مورد بررسی قرار می دهد و به سیاست پژوهان حوزه ی اقتصاد و تجارت، فهمی درخور در جهت ارتقاء کیفیت حکمرانی اقتصادی ارائه می دهد. امید است که این اثر، مورد اقبال سیاست پژوهان آینده نگر و نکته سنج قرار گرفته و با راهنمایی های سازندۀ خود در جهت تکمیل و ارتقاء نگاشت آیندۀ تجاری قدرت ها ما را یاری رسانند؛ ان شاء الله.

جهت تهییه کتاب جهان در پنجاه سال آینده: تأملی بر نگاشت تجاری قدرت ها که توسط انتشارات پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت به چاپ رسیده، به پژوهشکده حکمت مراجعه نمایید.

دانلود فهرست و مقدمه کتاب

کانال تلگرام

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت

Hekmat_ac@

 

مأموریت پژوهشکده

پژوهشکده سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت، سازمانی است یادگیرنده ،دانش بنیان، آینده نگر و منحصر به فرد در سطح کشور، ‌متکی به نیروی انسانی متعهد، جوان و بهره مند از دستاوردهای نوین علمی که از طریق شناسایی،‌ جذب، تربیت، شبکه سازی و نگهداشت نیروی انسانی و نیز توسعه و کاربردی نمودن دانش سیاستگذاری که در جهت کارآمدسازی نظام جمهوری اسلامی ایران سازماندهی شده است.
این پژوهشکده با التزام به مبانی حکمی و ارزشهای انقلاب اسلامی و اخلاق اسلامی و پایبند به منافع عامه، بهبود مستمر و توسعه دانش سیاستگذاری ایرانی- اسلامی را سرلوحه خویش قرارداده و از طریق ایده پردازی، کادرسازی، نهادسازی و با ایجاد ارتباطات موثر بامراکز اصلی سیاستگذاری پاسخگوی نیازهای سیاستگذاران بوده و در جهت تحقق آرمانهای انقلاب و نظام گام بر میدارد.

معرفی پژوهشکده

 پژوهشکده  سیاست پژوهی و مطالعات راهبردی حکمت توسط جمعی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با هدف اصلی کارآمدسازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از طریق انجام پژوهش‌های کاربردی با رویکرد آینده پژوهی و حل مسأله تأسیس شده است

http://hekmatac.ir/images/1421587489_mail-32.pngاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

http://hekmatac.ir/images/1421587498_phone-32.png021-66974328